wtorek, 2 grudnia 2008

Hotel na Florydzie i energia odnawialna

Northstar Resort Enterprises Corp 's właśnie rozpoczął prace nad luksusowym resortem sieci Kimpton Hotel’s. Projekt Key Largo przewiduje ponad sto luksusowych apartamentów, restaurację o powierzchni ponad 1.500 m2 oraz bary wzdłuż zatoki. Wszystko to w oparciu o energooszczędne technologie i ekologiczne rozwiązania w pozyskiwaniu energii.

Firma Kimpton Hotel’s jest obecnie światowym liderem w projektowaniu wysokiej klasy przyjaznych środowisku kurortów, a Key Largo będzie „zieloną” wizytówką firmy. Wśród rozwiązań energooszczędnych znajdą się solary słoneczne o mocy 20.000 kilowatów, które zasilać będą cały resort, a nadwyżka energii zostanie odsprzedana do the Florida Keys Electric Cooperative’s. Turbiny wiatrowe będą zasilać oświetlenie w porcie, natomiast system cystern będzie gromadził wodę deszczową zużywaną na potrzeby pralni.

W pokojach w Key Largo zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie typu LED, woda będzie podgrzewana na żądanie, natomiast system klimatyzacji będzie się automatycznie wyłączał w przypadku pozostawienie otwartych drzwi. Cały artykuł na temat Key Largo na serwisie TermoDom.pl.

Brak komentarzy: