środa, 1 października 2008

Zmiany w Xella Polska

Z dniem 1 października br. Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. został Cezary Szeszuła, dotychczasowy dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Powołano też nowego członka zarządu - Jensa Thierfeldera, który będzie pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju rynków wschodnich. Dotychczasowy prezes Piotr Babst został członkiem Rady Nadzorczej Xella Polska Sp. z o.o.

Piotr Babst, od sześciu lat związany z firmą Xella, a od ponad trzech lat pełniący funkcję Prezesa Zarządu Xella Polska Sp. z o.o., z przyczyn osobistych zrezygnował ze stanowiska i podjął decyzję o powrocie do rodzinnego Poznania.

To dla mnie bardzo trudna decyzja, tym bardziej, że Xella Polska rozwija się obecnie bardzo intensywnie i ma wielką szansę stać się liderem produkcji materiałów ściennych w regionie - mówi Piotr Babst. - Praca w spółce dała mi bardzo dużo satysfakcji i przyniosła wiele sukcesów. Niestety, to ambitne wyzwanie zarządzania nowoczesną i międzynarodową już firmą z wielkimi aspiracjami rynkowymi dobiegło końca. Mojemu następcy i całemu zarządowi życzę wielu sukcesów, zarówno w Polsce, jak i na wszystkich innych rynkach naszego Regionu Rynkowego PBU (Polska, kraje nadbałtyckie, Ukraina). Jako członek rady nadzorczej postaram się w dalszym ciągu, choć w znacznie mniejszym niż dotychczas zakresie, służyć zarządowi swoim doświadczeniem w nadzorowaniu i dalszym rozwoju firmy - podsumowuje Piotr Babst.

Prezesem Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. został Cezary Szeszuła, który od ponad czterech lat pełnił w tejże spółce funkcję dyrektora ds. marketingu i sprzedaży. Jako prezes odpowiada za zarządzanie firmą, akwizycje i rozwój przedsiębiorstwa na rynku polskim oraz za rozwój rynków eksportowych.

Jestem zadowolony, że pracuję dla firmy, która w swoim portfolio posiada tak znakomite marki jak SILKA i YTONG. Dzięki doskonałym materiałom możliwa jest kontynuacja strategii oferowania klientom nowoczesnych, wybiegających w przyszłość rozwiązań - mówi Cezary Szeszuła. - Chcemy być liderem proponowanych rozwiązań systemowych, spełniających przyszłe normy w zakresie budownictwa energooszczędnego i gwarantujących klientowi wymierne wartości. Innowacyjne produkty i wysoki standard obsługi klienta stają się w tym przypadku kolejnym oczywistym celem. Chcę, aby poprzez celowe inwestycje Xella zdobyła dominującą pozycję na rynku producentów i dostawców białych materiałów ściennych. Nasza firma będzie też rozwijać działalność na rynkach ościennych. Priorytetem w tym przypadku jest dla nas rynek ukraiński - podsumowuje prezes.

Nowy członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju rynków wschodnich Jens Thierfelder związany jest z firmą Xella od szesnastu lat. Od 2004 r. piastował stanowisko Prezesa Zarządu Xella - Areoblock - Zentr Moshajsk w Moskwie. W polskiej spółce odpowiada za rozwój firmy na rynkach wschodnich, szczególnie na Ukrainie, Białorusi i w krajach nadbałtyckich.

Brak komentarzy: