niedziela, 12 października 2008

Unica - wyrafinowana funkcjonalność i forma

Seria Unica to niezwykła kolekcja gniazd i włączników firmy Schneider Electric, która ma trafić w estetycznie wyrafinowany gust klientów urządzających swój dom. Stylowy, dyskretny design, stworzony przez hiszpańskiego projektanta Mario Ruiza z pracowni Costa Design, jest tego najlepszym przykładem. Finezja i modne wzornictwo są tu istotne na każdym kroku.

Dzięki serii Unica możesz sprawić, by wnętrze domu lub mieszkania w pełni wyrażało i podkreślało Twoją osobowość. Mając do wyboru 17 kolorów ramek ozdobnych z serii Unica Plus i po 4 ramki z drewna i metalu w linii Unica Top, z pewnością osiągniesz zamierzony efekt dekoracyjny: od harmonijnych świeżych barw pasteli przez nowoczesność chłodnego metalu, aż po naturalne ciepło drewna. Możliwości jest tak wiele, a może być jeszcze więcej. Wystarczy, że połączysz dowolną barwną ramkę z kolorowym wkładem mechanizmu, który możesz kupić oddzielnie. To takie proste. Ogromna możliwość tworzenia niepowtarzalnych kombinacji otwiera nowe oblicze sztuki dekoracji wnętrz. Teraz kreując unikalny styl swojego domu, sam stajesz się artystą!

Z serią Unica tworzenie jest szalenie proste i przyjemne. Jedynie Twoja wyobraźnia wyznacza jakieś granice. Cała kolekcja została opracowana tak, by wszystkie jej elementy współgrały i pasowały do siebie. Kompatybilność daje, bowiem, nowe możliwości, znosi ograniczenia, staje się inspiracją. To dowód na to, że projektant zadbał o najdrobniejsze szczegóły.

Nie raz zapewne przekonałeś się, że najistotniejsze jest to, czego nie widać. Jednak Unica to gruntownie przemyślana kolekcja. O ile nie zaskoczy Cię trwałość i najwyższa jakość zastosowanych materiałów, bo są oczywiste, to z pewnością docenisz inne zalety. Unica jest dla wszystkich! Nie musisz być elektrykiem, żeby mieć wpływ na wystrój własnego wnętrza. O łatwości montażu przesądza specjalna konstrukcja ramki montażowej, na której niemal samoczynnie zatrzaskuje się dowolna ramka ozdobna. Brak ostrych krawędzi, idealnie prosty kształt, a przy tym możliwość mocowania do puszki na wiele sposobów: za pomocą pazurków, wkrętów czy kołków. Każdy sposób będzie właściwy, bo Unica to po prostu dobry wybór.

Zwolennicy prostych rozwiązań, efektywnego wykorzystania przestrzeni docenią tę kolekcję z innych powodów. Unica to szeroki wybór ramek wielokrotnych, dających możliwość nowoczesnych konfiguracji: ustawienia zarówno pionowego, jak i poziomego, co pozwala na grupowanie kilku mechanizmów w jednej ramce. A jeśli dodać, że mechanizmy są małe, kompaktowe, Unica zyskuje w oczach fachowców, którzy potrafią to docenić: to oznacza kolejne ułatwienia w instalacji i okablowaniu.

To jednak nie koniec możliwości. Unica ma za cel sprostać najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom. Nie wystarczy, że wyszukane wzornictwo zaspokoi nasze estetyczne preferencje, a montaż okaże się dziecinnie prosty. Dużo większą zachętę stanowić mają funkcjonalne rozwiązania oszczędzające energię, zapewniające bezpieczeństwo użytkowników i podnoszące ich komfort. Kolekcja Unica w każdej chwili może zostać wzbogacona o zaawansowane funkcje sterowania radiowego z serii Unica Wireless. Najważniejsze jednak, że możliwość sterowania żaluzjami czy oświetleniem albo programowania scen świetlnych osiągamy bez konieczności przeprowadzenia remontów: bez kucia ścian, prowadzenia dodatkowych przewodów. Luksus nie powinien rodzić się w stresie i wysiłku!

Więcej informacji o serii Unica na stronie Schneider Electric oraz na TermoDom.pl.

Brak komentarzy: