wtorek, 11 września 2012

Seminaria dla architektów

Jesienne seminaria dla architektów ruszają po wakacyjnej przerwie. Wznowiona zostaje tegoroczna edycja bezpłatnych seminariów dla architektów zatytułowanych. Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze.

Organizatorzy cyklicznych spotkań architektów to firmy: Pilkington Polska, Schüco i Geze. Organizatorzy zapraszają na najbliższe seminaria w Zielonej Górze (25 września), Opolu (26 września) i Olsztynie (3 października). Seminaria Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze to inicjatywa trzech firm działających w branży materiałów i technologii budowlanych, której celem jest dzielenie się z architektami i projektantami wiedzą i doświadczeniem w zakresie praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w architekturze. Na mapie tegorocznej edycji seminariów był już Rzeszów i Zamość - a we wrześniu i październiku 2012 seminaria Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze zawitają do Zielonej Góry, Opola i Olsztyna.

Podczas spotkań Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze prezentowana będzie tematyka zrównoważonej architektury i systemów certyfikacji „zielonych” budynków: LEED i BREEAM. Uczestnicy spotkań dowiedzą się w jaki sposób szkło i systemy szklane pomagają obniżać zużycie energii i wody w budynku, zwiększają komfort użytkowania przestrzeni oraz przyczyniają się do bezpiecznego użytkowania obiektu. Nie zabraknie również informacji dotyczących energooszczędnych powłok budynków, nowoczesnych konstrukcji z aluminium i PVC oraz okuć budowlanych i automatyki drzwiowej. Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione na przykładach wybranych realizacji architektonicznych.

Brak komentarzy: