środa, 1 kwietnia 2009

Industrialnie w Cabel Industry

Industrialne i monochromatyczne wnętrze biura rozświetlone jest w ciągu dnia światłem słonecznym wpadającym przez kolorowe szyby w oknach. Z kolei nocą budynek świeci setkami barw. Taka jest siedziba główna firmy Cabel Industry, zaprezentowana na portalu o designie - topdizajn.pl.

Architekci z Massimo Mariani zaprojektowali siedzibę główną Cabel Industry – włoskiej firmy, która dostarcza specjalistyczne oprogramowanie dla sektora bankowego. Budynek ma powierzchnię 4.500 m2 i jest umiejscowiony w strefie przemysłowej miasteczka Empoli.

Budynek został częściowo ukryty pod ziemią - składa się z dwóch niezależnych pięter. Odwiedzający dostają się do biura poprzez trzy wiszące nad ogromnym wykopem kładki. Nocą, ta puste przestrzeń przemienia się w pole światła, które podkreśla architekturę budynku - zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Budynek jest wykonany z elementów betonowych z aluminiową elewacją i dachem. Na dachu ukryty jest system fotowoltaiczny, dzięki czemu budynek jest samowystarczalny energetycznie.

Brak komentarzy: