sobota, 31 stycznia 2009

Rodzina na swoim

Dziś trochę wieści z rynku budowlanego. Od 1 stycznia 2009 r. w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązuje ulga mieszkaniowa. Podatnik, który przychód ze sprzedaży nieruchomości przeznaczy na inny cel mieszkaniowy (wymieniony w ustawie o PIT) w ciągu dwóch lat, nie będzie musiał od uzyskanego z takiej transakcji dochodu płacić 19-proc. PIT.

Deweloperzy w Polsce są w nienajlepszej sytuacji. Nie tylko nieznacznie spadające ceny wstrzymują sprzedaż mieszkań i domów, ale dodatkowo nadchodząca recesja oraz rosnące marży i koszty kredytów hipotecznych wstrzymują potencjalnych kupujących. W porównaniu do 2006 r. w IV kwartale 2008 roku sprzedaż nowych mieszkań spadła o około 85 proc.

Eksperci są zgodni, że budowlane eldorado się kończy. Pojawiają się jednak próby przełamania spadku popytu. Dzięki zwiększeniu limitu cen metra kwadratowego dla mieszkań objętych rządowym programem „Rodzina na swoim” do 7 142 zł/m2, Dom Development SA, posiada obecnie w swojej ofercie blisko 700 mieszkań, które spełniają normy Programu.

Mieszkania w ofercie Dom Development spełniające normy Programu to przede wszystkim lokale 1-, 2- oraz 3-pokojowe, o powierzchni od 31,4 do 74,8 m2, w cenie od 5 350 do 7 120 zł/m2 , zaprojektowane w funkcjonalnych rozkładach, które dają możliwość dowolnej aranżacji.

Troska o klienta, który przestał inwestować w nieruchomości to także działania wspierające uzyskania rzez przyszłych mieszkańców kredytów hipotecznych. Dom Deweloper dzięki współpracy z Expander Advisors Sp. z o.o. proponuje pełną dostępność walutowych kredytów hipotecznych w EURO na 100% wartości nieruchomości. Rozwiązanie tego typu, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji na rynku, zwiększa zdolność kredytową Klientów starających się o przyznanie kredytu.

Brak komentarzy: