piątek, 16 stycznia 2009

Konkurs na lewobrzeżny bulwar Wisły

Tylko do 23 stycznia 2009 roku można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie projektu architektoniczno-urbanistycznego lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania projektowego zagospodarowania lewobrzeżnych bulwarów Wisły na odcinku Powiśle – Mariensztat – Podzamcze jako przestrzeni publicznej. Lewe nabrzeże Wisły – od wysokości ul. Tamka do wysokości ul. Boleść – ma stać się ciekawą strefą kontaktu mieszkańców Warszawy i przyjezdnych z rzeką Wisłą.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę: walory rozwiązania architektoniczno-przestrzennego, walory użytkowe, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników oraz wykonalność koncepcji. Dodatkowe punkty można zdobyć dzięki umiejętnemu powiązaniu bulwaru z przestrzeniami publicznymi miasta.

Główną nagrodą w konkursie jest zaproszenie uczestnika konkursu – autora najlepszej pracy – do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 200.000 zł.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Mienia m.st. Warszawy. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialne jest Towarzystwo Urbanistów Polskich. Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie Towarzystwa Urbanistów Polskich (ul. Lwowska 5/100 Warszawa) oraz na stronach internetowych www.zmw.waw.pl i www.tup.org.pl. Sekretarzem organizacyjnym konkursu jest Judyta Wesołowska (tel. +48 501 039 407, e-mail: konkurs@tup.org.pl).

Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie należy złożyć do 23 stycznia 2009r. Termin złożenia prac konkursowych w formie gotowego projektu architektoniczno-urbanistycznego upływa 6 kwietnia 2009r.

Brak komentarzy: