niedziela, 25 listopada 2018

Hydroizolacja budynku i pomieszczeń

Standard życia w Polsce poprawia się na wielu płaszczyznach. Buduje i mieszka też się coraz wygodniej. Od lat ciągle zmniejsza się liczba całkowita mieszkań oraz domów przyozdobionych wewnątrz nieprzyjemnymi plamami wilgoci oraz chorobotwórczą grzybnią na ścianach czy też na suficie. Taki stan rzeczy dotyczy zmian, następujących za sprawą stosowania w praktyce innowacyjnych rozwiązań hydroizolacyjnych. Izolacje stosuje się przecież nie tylko w nowym budownictwie, ale również podczas remontów i renowacji.

Woda jest niezbędna do życia, a zarazem stanowi poważne zagrożenie, zarówno dla ludzi, jak i dla całych budynków od fundamentu po dach. Problem agresywnej wodą starają się opanowywać technologie trzymające w ryzach siły nieprzewidzianej natury. Jednocześnie, muszą to być technologie, które nie przeszkadzają naszemu ekosystemowi. Takie są oferowane przez markę Weber innowacyjne systemy hydroizolacji dedykowane obiektom budowlanym.

Konstruktorzy budynków często największe obawy wiążą z wodą gruntową, długotrwale i skutecznie podmywającą domowe fundamenty. Jednak wilgoć ze wszystkich stron stanowi zagrożenie. Woda jest niebezpieczna dla całej konstrukcji budynku. Obfite opady deszczu, śniegu, a nawet wilgoć znajdująca się w otaczającym dom powietrzu może być agresywna dla struktury ścian i dachu, a także dla elementów budynku wystających poza jego bryłę, takich jak balkon, czy taras. Nic więc dziwnego, że hydroizolacje balkonów i tarasów doczekały się dedykowanym im systemom.

Dlaczego woda wzbudza takie obawy w budownictwie? Używane materiały budowlane wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, która niszczy ich strukturę i powoduje korozję. Tworzy też na nich środowisko, w którym z łatwością rozmnażają się niebezpieczne, chorobotwórcze bakterie. Woda jest cierpliwa, a jej siła polega na systematyczności i długotrwałym atakowaniu w tych samych miejscach.

Chcąc pozbyć się zagrożenia zagrożenia ze strony wilgoci potrzebujemy specjalistycznej hydroizolacji, dedykowanej poszczególnym fragmentom budynku domu. Odpowiednio dobrana i dobrze wykonana hydroizolacja jest nieprzeniknioną dla wody i wilgoci warstwą ochronną. Tworzy ciągły, nieprzerywany układ, który jest w pełni scalony z obiektem budowlanym.

Przy wyborze wodochronnej izolacji w już istniejącym budynku musimy pamiętać o różnych istotnych czynnikach. Istotna jest technologia budowlana, bryła i rozmiar budynku, ale też funkcje pełnione przez określone pomieszczenia. Izolację należy stosować również wewnątrz obiektu w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, czyli łazience, toalecie, kuchni, pralni oraz suszarni.

W ofercie marki Weber znajdziesz najróżniejsze hydroizolacje bitumiczne i mineralne, płynne membrany oraz inne środki uszczelniające dedykowane branży budowlanej. Są to innowacyjne hydroizolacje dedykowane obiektom budowlanym wszelkiego typu. Systemy wodochronne Webera kształtują trwałe, szczelne oraz zintegrowane z budynkiem przestrzenie.

Stworzenie hydroizolacji wewnątrz budynku wiąże się z kilkoma ważnymi etapami prac wykonawczych. Istotnym momentem zabezpieczania łazienki jest poprawne uszczelnienie miejsc, w których ściana łączy się z podłogą. Styki chronimy wklejając wzdłuż nich taśmę weber.tec 828 DB 75, korzystając z gotowej do prac folii w płynie weber.tec 822.

Narożniki pomieszczenia oraz miejsca, przez które przechodzą rury też są obszarem, o który powinniśmy szczególnie zadbać, chcąc uniknąć problemów z wilgocią. Do ochrony tych miejsc stosuje się z powodzeniem mankiety uszczelniające łączone z powierzchnią folią w płynie weber.tec 822.

Brak komentarzy: