niedziela, 17 lutego 2008

Nowy wygląd TermoDom.pl

Istniejący od ponad roku portal TermoDom.pl przeszedł lifting graficzny. Jest to początek zmian, które zostaną przeprowadzone na serwisie w ciągu najbliższego półrocza. TermoDom.pl jest profesjonalnym portalem redakcyjnym, poświęconym tematyce budownictwa energooszczędnego i pasywnego, jak również szeroko pojętej energooszczędności w naszym najbliższym otoczeniu, czyli w budynkach mieszkalnych, firmach lub budynkach użyteczności publicznej.

Portal TermoDom.pl jest jednym z najmłodszych portali branżowych, ale ma bardzo wysoki przyrost unikalnych użytkowników (cookies). Spowodowane jest to szeroką formułą prezentowanych informacji – z docierających do redakcji portalu maili i telefonów wynika, że czytelnikami serwisu są nie tylko architekci, konstruktorzy budowlani, deweloperzy, pracownicy spółdzielni mieszkaniowych i inni specjaliści branż budowlanej, ale również potencjalni inwestorzy oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, coraz częściej wyczuleni na problemy energetyczne.

Jedną z przyczyn rosnącego zainteresowania serwisem TermoDom.pl jest zbliżający się moment wdrożenia w naszym kraju Dyrektywy EPBD (the Energy Performance of Buildings Directive) Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, z 16 grudnia 2002 r., dotyczącej jakości energetycznej budynków. Zobowiązuje ona kraje Unii Europejskiej do przyjęcia stosownych aktów prawnych, przepisów wykonawczych i koniecznych środków administracyjnych. Jej głównym celem jest stymulowanie poprawy jakości energetycznej budynków we Wspólnocie, z uwzględnieniem miejscowych warunków klimatycznych, warunków użytkowania i oceny opłacalności.

Oznacza to, że nasze domy będą posiadać paszporty energetyczne, czy też certyfikaty energetyczne. Kupując dom lub mieszkanie dowiemy się z niego, jak obiekt został przygotowany do utrzymania w nim przyjaznej dla mieszkańców temperatury – zarówno zimą, jak i latem, a więc poznamy koszty jego energetycznej eksploatacji. Szczegółowe informacje na temat audytów energetycznych i wdrażania Dyrektywy EPBD – na portalu TermoDom.pl.

Brak komentarzy: