poniedziałek, 25 lutego 2008

Budowanie YTONG i SILKA - filmy

Po „Budowaniu z YTONGa" Xella Polska przygotowała kolejne dwa filmy instruktażowe: „Budowanie z SILKI" oraz „Budowa w Systemie 20 cm". Oba powstały z myślą o wykonawcach oraz prywatnych inwestorach, którzy chcieliby w przyjazny sposób zapoznać się z zasadami murowania w białej technologii.

Zainteresowani znajdą tam odpowiedzi na pytanie jak i z czego budować oraz jak powinny przebiegać poszczególne etapy budowy. Dowiedzą się, jakich materiałów użyć do budowy ścian - w zależności od ich przeznaczenia, a także, w jaki sposób wykorzystać mocne strony SILKI i YTONGa, aby ułatwić proces wykonawczy.

Autorzy filmu „Budowanie z SILKI", oprócz zaprezentowania zalet bloków SILKA, dokładnie przedstawiają poszczególne etapy budowania domu z tego materiału (ściana fundamentowa, poszczególne warstwy, narożniki, ścianki działowe, nadproża, kanały elektryczne).

Powstanie idei Systemu 20 cm było możliwe dzięki dokładności wymiarowej produktów SILKA i YTONG oraz ich jednakowej modularnej wysokości. Film „Budowa w Systemie 20 cm" pokazuje, jak System 20 cm, wykorzystując najlepsze cechy produktów obu marek, pozwala stworzyć dom dostosowany do potrzeb przyszłych mieszkańców. Połączenie mocnych stron SILKI i YTONGa daje bowiem możliwość zoptymalizowania parametrów ścian, w zależności od ich przeznaczenia. Autorzy filmu, krok po kroku, prezentują poszczególne etapy budowy (wykopy i fundamenty, ściana fundamentowa, ściany zewnętrzne - zarówno z YTONGa, jak i z SILKI; zbrojenia pod okna, narożniki w ścianach z bloków SILKA, ścianki działowe, nadproża, stropy, ściana kolankowa i ściana szczytowa oraz instalacje elektryczne).

Filmy instruktażowe pokazujące, w jaki sposób wykonać daną czynność, stają się w obecnych czasach bardzo ważnym narzędziem prezentującym produkt, pomysł, ideę - mówi Robert Janiak, Product Manager Xella Polska. - W dobie powszechnego dostępu do Internetu i coraz szybszych łączy, obraz stanowi najszybszą i najłatwiejszą formę przekazu. Dodatkową zaletą filmów są konieczne uproszczenia i filtrowanie informacji. Oglądając film instruktażowy mamy pewność, że zobaczymy wszystko to, co najważniejsze. Dopiero, kiedy zainteresuje nas konkretny szczegół, możemy zapoznać się z pełnymi danymi w instrukcji drukowanej - podsumowuje Robert Janiak.

Filmy można nabyć odpłatnie, składając zamówienie. Zwiastuny poszczególnych odcinków oraz szczegóły znajdują się na stronach:
„Budowanie z SILKI": http://www.xella.pl/html/pol/pl/7216.php
„Budowa w Systemie 20 cm": http://www.xella.pl/html/pol/pl/7220.php
„Budowanie z YTONGa": http://www.xella.pl/html/pol/pl/6726.php

Brak komentarzy: