sobota, 9 lutego 2008

Kruche szkło silne jak stal

System wzmacniający szyby No-Bar pomaga chronić ludzi w budynku przed ranami powodowanymi przez szkło pękające z powodu wypadków takich jak wybuch gazu lub pożar. System powoduje również, że szyby stają się odporniejsze na ataki napastników z zewnątrz.

Każdy dobry gospodarz musi umieć ochronić osoby w budynku. Plany pozwalające na przeciwdziałanie zagrożeniom powinny obejmować każdą możliwą tragedię, poczynając od pożaru instalacji elektrycznej, poprzez atak chuliganów a kończąc na wybuchu bomby pułapki. Problem ten szczególnie dotyczy, nowoczesnych oszklonych budynków użyteczności publicznej. Wiadomo, że szkło jest kruche i ponad 85% obrażeń w nowoczesnych dzielnicach miast jest powodowanych przez odłamki szyb.

Na pomysł jak zapobiec tego typu niebezpieczeństwom wpadli twórcy systemu foli No-Bar, dystrybuowanej na terenie Polski przez firmę Warsfoll.

Główną funkcją No-Bar jest wzmacnianie struktury szkła. System doskonale zabezpiecza pomieszczeń przed włamaniami i atakami na budynek z zewnątrz. Folia chroni też osoby wewnątrz budynku przed ewentualnymi obrażeniami powodowanymi przez szklane odłamki oraz zabezpiecza przed wybuchami o sile nawet 170 kg TNT. No-Bar pomaga również chronić ludzi podczas pożaru, ponieważ wzmocniona szyba skuteczniej zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

- Wprowadzony do Polski system No-Bar został doceniony na świecie i jest używany przy ochronie wielu placówek dyplomatycznych - mówi Krzysztof Zyśk z firmy Warsfoll.- Myśląc o bezpieczeństwie swoich pracowników folię zainstalowały m.in. wszystkie ambasady Izraela, które jak wiadomo są jednymi z najbardziej narażonych na ataki terrorystyczne placówek dyplomatycznych na świecie.

Użycie do produkcji systemu nowoczesnych technologi powoduje, że szyba w oknie, na którym zainstalowano folię jest praktycznie nie do przebicia. Budowa No-Bar gwarantuje, że w przypadku wybuchu folia zaabsorbuje siłę eksplozji, nie pozwoli rozsypać się szkłu i jednocześnie nie straci na swojej wytrzymałości. Na wytrzymałość systemu wpływa dodatkowo sposób jego montażu - bezpośrednio do ramy okna. Zapobiega to wypchnięciu szyby, co w przypadku napadu stanowi skuteczną blokadę pomagającą powstrzymać napastnika.

Zalety systemu No-Bar są szczególnie cenne dla osób myślących o zabezpieczeniu witryn, okien i szklanych fasad budynków na Euro 2012. Pomiędzy prawdziwych kibiców odwiedzających Polskie miasta, mogą wmieszać się chuligani, których celem staną się szyby budynków w okolicach stadionów. System No-Bar z całą pewnością ochroni wszystkie pomieszczenia przed splądrowaniem tworząc trudną do przekroczenia barierę dla przestępców.

Najważniejszym jednak argumentem, który przekonuje administratorów do tego systemu jest jego cena - nieporównywalnie niższa od innych zabezpieczeń podobnego typu.

Artykuł zaczerpnięty z serwisu informacyjnego Wtedy.pl.

Brak komentarzy: