piątek, 15 lutego 2013

Kobiety rozmawiają o budowaniu

Rozpoczyna się kolejna, ale jak do tej pory największa - ze względu na ogólnopolski zasięg - wiosenna edycja Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG. Spotkania odbędą się tym razem w kilkudziesięciu polskich miastach. Akademia jest przestrzenią dyskusji oraz wymiany doświadczeń o budowaniu wymarzonego domu. Aktywizacja zawodowa kobiet to nie tylko znajdowanie im pracy zawodowej, to również wyposażanie je w narzędzia i umiejętności, które ułatwiają im rozwiązywanie tych zagadnień życia społecznego, które do tej pory były zdominowane przez mężczyzn. A nikt nie zaprzeczy, że branża budowlana to świetny przykład 'męskiej branży'.

Budowa domu jednorodzinnego w Polsce to wieloetapowy projekt, w który angażują się całe rodziny, które są zainteresowane posiadaniem wymarzonej przestrzeni. Specjaliści rynku budowlanego obserwują zwiększające się zaangażowanie kobiet w proces budowy domu. Cierpliwość kobiet oraz nastawienie na rozwiązanie problemu okazują się więc bezcennymi umiejętnościami przy tak zaawansowanym przedsięwzięciu, jakim jest budowa domu jednorodzinnego. Organizatorem Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG jest firma Xella Polska.

- Branża budowlana przeżywa obecnie renesans w sferze strategii, podejścia do inwestycji i komunikacji z klientem – zauważa Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska. – Stąd też nasze zaangażowanie w edukację i wyposażenie klienta w odpowiednią wiedzę, ułatwiającą mu poruszanie się w ramach zaawansowanego procesu, jakim jest budowa domu. Zależy nam również na wymianie doświadczeń i zdobywaniu wiedzy o sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się współcześni inwestorzy. Okazuje się, że kobiece spojrzenie na budowlankę jest skuteczną odpowiedzią na to, jak ta branża powinna ewoluować i w jaki sposób odpowiadać na potrzeby współczesnych konsumentów – podsumowuje Monika Mychlewicz.

Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG stanowi edukacyjną i poradnikową propozycję dla aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które planują lub już rozpoczęły budowę domu. Akademia Kobiet Budujących to także miejsce ożywionej dyskusji, wymiany doświadczeń i kontaktów pomiędzy uczestniczkami.

Wiosenna edycja spotkań w ramach Akademii Kobiet Budujących trwać będzie od połowy marca 2013 do drugiej połowy kwietnia 2013. Spotkania poświęcone budowaniu odbędą się w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Gdańsku, Gliwicach, Bydgoszczy, Toruniu, Sieradzu, Kielcach, Stalowej Woli, Rzeszowie, Przemyślu, Olsztynie, Białymstoku, Rybniku, Katowicach, Ostrołęce, Warszawie, Słupsku, Radomiu, Szczecinie, Zielonej Górze, Legnicy oraz Kaliszu.

Uczestniczki Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG w trakcie spotkań otrzymują:
- dostosowane do indywidualnych potrzeb praktyczne porady od ekspertek budowy, czyli kobiet od lat zaangażowanych w rynek budowlany w Polsce;
- informacje na temat badań geotechnicznych, usytuowania działki oraz jej przydatności;
- wskazówki dotyczące wyboru projektu domu, przygotowania dokumentacji budowlanej;
- wiedzę, jak rozmawiać z fachowcami zaangażowanymi w budowę domu;
- informacje formalno-prawne związane z inwestycją budowlaną;
- wiedzę, jak sprawnie estymować koszty poszczególnych etapów budowy.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, decyduje pierwszeństwo zgłoszenia, którego już można dokonać na stronie internetowej

Kalendarz wiosennych spotkań Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG:
13.03 - Poznań
14.03 - Wrocław
18.03 - Opole
18.03 - Gdańsk
19.03 - Gliwice
19.03 - Bydgoszcz
20.03 - Toruń
21.03 - Sieradz
25.03 - Kielce
03.04 - Stalowa Wola
04.04 - Rzeszów
05.04 - Przemyśl
8.04 - Olsztyn
9.04 - Białystok
09.04 - Rybnik
10.04 - Katowice
10.04 - Ostrołęka
11.04 - Warszawa
15.04 - Słupsk
15.04 - Radom
16.04 - Szczecin
17.04 - Zielona Góra
18.04 - Legnica
19.04 - Kalisz

Akademia Kobiet Budujących zaprasza również na profil projektu na Facebook.com.

Brak komentarzy: