niedziela, 7 października 2012

Lejki dla kobiet - projektowanie publicznych ubikacji

Na naszych oczach zachodzi rewolucja kulturowa. W dużej mierze wymuszona poprzez coraz bardziej zacieśniającą się przestrzeń. Lejki dla kobiet to popularne w Europie Zachodniej urządzenie, które kobieta może włożyć do spodni i bez ich zdejmowania oddać mocz. To również niezastąpiony gadżet dla aktywnych kobiet, lubiących sport i podróże. Mama po porodzie, a szczególnie po cesarskim cięciu, może ułatwić sobie oddawanie moczu lejkiem dla kobiet.

Siusianie na stojąco ma jedną wielką zaletę – jest sterylne. Stąd też pomysł na upowszechnienie lejków umożliwiających paniom oddawanie moczu w pozycji stojącej. Urinelle, czy GoGirl w zasadzie nie są niczym nowym, bo od lat służą alpinistkom i globtroterkom.

Można się z lejków dla kobiet śmiać lub podchodzić z rezerwą. Jednak fizjologia jest immanentną cechą każdego z nas.

W internecie dostępne są lejki dla kobiet: jednorazowe (Urinelle) oraz wielorazowego użytku (Go Girl, LadyP). Urinella marki LadyP jest łatwa w użyciu. Ma praktyczny uchwyt, zaokrąglony brzeg i odpowiedni kąt nachylenia. Idealny kształt i giętki materiał pozwala dopasować lejek do kształtu ciała. Po użyciu wystarczy ją przepłukać wodą z mydłem lub szybkoschnącym antybakteryjnym płynem dezynfekującym.

Popularność lejków dla kobiet może spowodować zupełnie nowe podejście do projektowania ubikacji kobiecych - uwzględniających preferencje również progresywnych kobiet.

Brak komentarzy: