poniedziałek, 1 października 2012

Aranżacja dawnej hali magazynowej na biura

W najbliższy czwartek, 4 października 2012 w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13  w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Polskie Wnętrze XXL”. Prezentację na spotkaniu w klubie Sztuka Architektury poprowadzi Marcin Kościuch z poznańskiej pracowni Ultra-Architects.

Wykład Marcina Kościucha dotyczyć będzie projektu "Biuro-garaż: aranżacja dawnej hali magazynowej na biura", który zwyciężył w plebiscycie Polska Wnętrze XXL w kategorii wnętrza publiczne. Inspiracją do stworzenia wyjątkowej przestrzeni w industrialnym klimacie były stara, fabryczna hala oraz "benzyna we krwi" inwestora. Ciekawa osobowość klienta oraz chęć wykorzystania ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań  zdeterminowały  projektantów do wykreowania innowacyjnej  przestrzeni biurowej , która nie tylko zapewnia komfortowe warunki pracy, ale także uwzględnia miejsce relaksu i wytchnienia.

Zewnętrzny wygląd prostego w formie obiektu urozmaicono jedynie żółto-grafitowymi,  skośnymi pasami na elewacjach, które komunikują motoryzacyjny klimat wnętrza. Wewnątrz, oprócz przestronnego parkingu, podnośników, szafek na narzędzia oraz systemu odprowadzania spalin zadbano również o eleganckie, przeszklone gabinety, które dają niepowtarzalną możliwość obcowania z pięknem ulubionych modeli aut właściciela.

Jak udało się połączyć dwie z pozoru wykluczające się przestrzenie,  odnieść sukces realizacyjny i zdobyć uznanie szerokiej publiczności? Na te oraz wiele innych pytań odpowie Marcin Kościuch podczas  multimedialnej prezentacji projektu "Biuro-garaż: aranżacja dawnej hali magazynowej na biura" oraz dyskusji z publicznością.

Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 04.10.2012 o godz. 18.00.

Brak komentarzy: