środa, 1 lipca 2009

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny

Międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania i zabudowy centrum Gorzowa Wielkopolskiego jest objęty Honorowym Patronatem Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Gorzów Wlkp. obchodził w 2007 roku 750-tą rocznicę swojego istnienia. Na przestrzeni dziejów obszar historycznego centrum miasta będącego ważnym ośrodkiem administracyjnym, ulegał stałej przebudowie i zmianom zagospodarowania nie zawsze w sposób skoordynowany i zmierzający do uzyskania właściwie skomponowanego i spójnego organizmu urbanistyczno-architektonicznego.

Pragnieniem i aspiracją mieszkańców, reprezentowanych przez władze miasta, jest uzyskanie dobrze funkcjonującego i atrakcyjnego centrum - przyjaznego zarówno dla nich jak i dla gości. W tym perspektywicznym celu, szukając najlepszych rozwiązań i inspiracji: również unikalnych i nowatorskich.

zdecydowano się na zorganizowanie konkursu, jako najskuteczniejszej drogi uzyskania optymalnego obrazu przyszłego centrum, mogącego być wizytówką i chlubą miasta.

Kalendarium konkursu:

Ogłoszenie o konkursie: 17 czerwca 2009 r.;
Składanie zgłoszeń: 7 lipca 2009 r.;
Składanie prac: 29 października 2009 r., godz. 15:00;

Suma nagród: 340 000,00 PLN

Sekretarz konkursu konkurs@um.gorzow.pl

Brak komentarzy: