wtorek, 5 maja 2015

Pomoc od Wirtualnego Doradcy Energetycznego

Wirtualny Doradca Energetyczny to rozwiązanie dla tych, którzy podejmują wybór ogrzewania do nowego domu lub też chcą zmodernizować istniejące systemy i urządzenia grzewcze.

Wirtualny Doradca Energetyczny to rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala na otrzymanie informacji dotyczących wyboru źródła ogrzewania, a także metod zarządzania zużyciem energii. Jest to pierwsze tego typu, interaktywne rozwiązanie w sektorze energetycznym w Polsce. Wirtualni Doradcy Energetyczni dostępni są na stronie www.dobrzeogrzanydom.pl.

Innowacyjny Wirtualny Doradca Energetyczny został stworzony na zlecenie Gaspol SA, który jest jednym z największych dystrybutorów gazu płynnego w Polsce, działającym na rynku gazu w 3 segmentach: gaz w zbiornikach (luz), gaz w butlach, autogaz.

Usługa umożliwia porównanie zastosowania w domu gazu płynnego z innymi źródłami energii, a nawet obliczenie wielkości zapotrzebowania na LPG na podstawie kalkulatora energetycznego. Wskazując dane dotyczące ocieplenia, wentylacji, powierzchni domu i innych koniecznych parametrów, uzyskamy od Wirtualnego Doradcy Energetycznego konkretne wyliczenie ilości gazu płynnego, potrzebnego do ogrzania naszego domu.

Wirtualni Doradcy Energetyczni przybliżają użytkownikom internetu korzyści wynikające ze stosowania alternatywnych rozwiązań energetycznych, takich jak systemy kondensacji czy rekuperacji z odzyskaniem ciepła. Doradzą w zakresie wykorzystania energii słonecznej do ogrzewania wody, wskażą jak ograniczyć straty ciepła.

Wirtualni Doradcy Energetyczni prezentują w ramach aplikacji wybrane nośniki energii i wskazują najkorzystniejsze rozwiązania z ich użyciem. Ponadto odpowiedzą na wiele innych pytań związanych z procesami budowy oraz remontu energooszczędnego budynku.

Brak komentarzy: