czwartek, 16 kwietnia 2015

Najcieplejszy Ytong Energo+

Jaki materiał budowlany przeznaczony do wznoszenia ścian jednowarstwowych jest najcieplejszy? To bloczki betonu komórkowego Ytong Energo+. Co powinniśmy wiedzieć o nowym, energooszczędnym Ytong Energo+?

Ytong to materiał budowlany, który powstał niemal sto lat temu. Impulsem jego popularności był pierwszy kryzys energetyczny, jaki miał miejsce po I wojnie światowej. Szwedzki naukowiec, Johan Axel Erikson stworzył wtedy ulepszoną wersję gazobetonu produkowanego z piasku, wapna, wody, niewielkich ilości cementu oraz anhydrytu.

Opracowany przez Johana Axela Eriksona produkt jest przyjazny dla ludzkiego organizmu, a liczne i powtarzalne badania cały czas dowodzą tego faktu. Obecnie zmodernizowany produkt o nazwie Ytong Energo+ gwarantuje nam nadal zdrowy mikroklimat i komfort cieplny budynku.

Spośród licznych właściwości nowych bloczków Ytong Energo+, najistotniejszy może okazać się fakt, że bloczki spełniają najwyższe wymagania termiczne przy wytrzymałości na ściskanie 2 N/mm2.

Ponadto, bloczki Ytong Energo+ to szybkość budowy dzięki zastosowaniu białej technologii ścian jednowarstwowych. Użycie energooszczędnego betonu komórkowego zapewni nam też wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych i obniży koszty na wielu etapach budowy.

Z bloczków Ytong Energo+ buduje się łatwo i przyjemnie. Wykonawcy budowlani stosujący systemową technologię Ytong potwierdzają, że 'dom z Ytonga' zmniejszy ryzyka powstania błędów wykonawczych, takich, jak pojawianie się mostków termicznych.

Bloczki Ytong Energo dostępne są w kilku grubościach: 24, 30, 36,5, 40 i 48 cm. Dostępne rozmiary bloczków umożliwiają stawiać ściany bez dodatkowego ocieplenia o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2K).

Porównując wymiary, nawet kolor bloczka Ytong Energo+ dojdziemy do wniosku, że łatwo zastąpić go innym materiałem, aktualnie dostępnym w hurtowni budowlanej. Kupując podobny materiał budowlany nie możemy jednak liczyć na zbliżone wymagania termiczne do tych, które w przyszłej eksploatacji domu zaoferuje zastosowanie Ytong Energo+.

Brak komentarzy: