poniedziałek, 22 września 2014

EnergoMocni.pl

Dlaczego powstał projekt Energomocni.pl skierowany do wykonawców budowlanych w Polsce?

Ytong i Silka jako pierwsze posiadały istotne i kopiowane przez innych producentów udogodnienia, które przyspieszały i ułatwiały pracę na budowie. Jako pierwsze materiały budowlane posiadały przemyślane rozwiązania wspierające pracę na budowie, czyli system pióro-wpust i uchwyty montażowe w bloczkach.

Ergonomia pracy na budowie zawsze była jednym z priorytetów Xella. Wdrażane w procesie produkcji materiały budowlane, wsparcie podczas montażu montażu oraz warsztaty dla ekip budowlanych,

To wszystko umożliwiało wzrost komfortu pracy na budowie i skrócenie czasu wznoszenia budynku.

Współczesne grupy wykonawców budowlanych to zespoły posiadające odpowiednie kwalifikacje, niezbędne do wykonywania coraz bardziej skomplikowanych zadań budowlanych. Wykonawcy budowlani dysponują więc coraz bardziej zaawansowanymi narzędziami oraz posiadają umiejętności w obsłudze profesjonalnego sprzętu.

Praca budowlańca na ogół jest sezonowa, tak jak funkcjonowanie całej branży budowlanej. Często zajęcie wykonawcy na budowie wiąże się z wielodniowym pobytem poza domem, wydłużonym czasem pracy w ciągu doby oraz solidnym wysiłkiem fizycznym. Wykonawca wznosząc budynek na otwartej przestrzeni musi bez emocji znosić kaprysy pogody i solidnie wykonywać swoje zadanie.

Fachowe wykonawstwo odgrywa niezwykle ważną rolę podczas budowy. Prawidłowe wymurowanie bloczków zapewni najwyższej jakości właściwości w zakresie energooszczędności, wytrzymałości i akustyki budynki.

Ddoceniając rolę wykonawców budowlanych w procesie budownictwa energooszczędnego, Xella Polska wystartowała z projektem Energomocni.pl.

Rozwijające się dynamicznie budownictwo energooszczędne ma szansę na rozwój, nie tylko dzięki odpowiednim materiałom budowlanym, ale również za sprawą profesjonalnych ekip wznoszących domy przyszłości. Precyzja, sumienność i dogłębna znajomość technologii budowlanych to cechy charakteryzujące coraz więcej firm wykonawczych na polskim rynku.

Chociaż współczesne budownictwo posiada coraz więcej udogodnień wspierających pracę ekip budowlanych, to jednocześnie wymaga bezustannego podnoszenia kwalifikacji. Trudno przecież wyobrazić sobie rozwój budownictwa energooszczędnego w Polsce bez rosnących umiejętności wszystkich specjalistów branży budowlanej. Pojawiające się nowe technologie budowlane są opracowywane przez naukowców, potem trafiają na rynek dzięki producentom, ale to właśnie firmy wykonawcze pierwsze je poznają, wdrażają nowatorskie pomysły i często odkrywają zarówno ich zalety, jak i wady.

Dlatego dla ekip budowlanych specjalizujących się w budownictwie energooszczędnym Xella Polska skierowała projekt Energomocni.pl.

Zarejestrowani na stronie internetowej Energomocni.pl wykonawcy budowlani mogą liczyć na różnorodne wsparcie, promocje i atrakcyjne gadżety.

Brak komentarzy: