piątek, 29 sierpnia 2014

Ocieplenie pomieszczeń

Nadchodząca jesień przypomina o nie satysfakcjonującym mieszkańców komforcie cieplnym wielu budynków w Polsce. Brak docieplenia powoduje nie tylko ucieczki ciepła i chłód w pomieszczeniach, ale przede wszystkim tragicznie odbija się na zdrowiu mieszkańców. Jak więc ocieplać?

Ocieplenie od zewnątrz powoduje, że ściana izolowana jest od czynników zewnętrznych. Zimą ściana nie jest więc narażona na niskie temperatury, a latem na wysokie.

Coraz częściej jednak przychylność zyskuje ocieplenie od wewnątrz w technologii Multipor. W przypadku ocieplenia od wewnątrz występuje sytuacja odwrotna. Ściana ma styczność z temperaturami na zewnątrz, ale jest jednocześnie izolowana od powietrza wewnętrznego.

Co dzięki temu uzyskujemy w mieszkaniu? Szybkie ogrzewanie pomieszczeń, gdy jednocześnie powierzchnia wewnętrzna ścian wykazuje się równomiernym rozkładem temperatury.

Ocieplanie od wewnątrz w technologii Multipor jest rozwiązaniem stosowanym wtedy, gdy docieplenie od strony zewnętrznej jest niemożliwe, a właściciele mieszkania zamierzają poprawić komfort cieplny i obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Ociepleniem od wewnątrz będą więc zainteresowani właściciele mieszkań w budynkach, w których spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa zwleka z izolacją.

Ponadto, izolacja od wewnątrz okazuje się idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie chcemy niszczyć architektonicznych zabytków poprzez dewastację ich fasad.

Brak komentarzy: