wtorek, 8 stycznia 2013

Pilkington Profilit Micro

Rozwój technologii budowlanych dotyczy wszystkich gałęzi branży budowlanej. Firma Pilkington zajmuje się produkcją szkła od 1826 roku. W 2006 Pilkington został przejęty przez japoński koncern NSG Group. Obecnie na rynku budowlanym pojawił się nowy produkt. Pilkington Profilit Micro to nowy rodzaj szkła profilowego przeznaczony do stosowania w budownictwie. Szkło o nowym wykończeniu powierzchni rozszerza paletę wzorów szkła profilowego.

Pilkington Profilit Micro charakteryzuje się bowiem delikatną, nieregularną strukturą powierzchni w postaci gęsto rozmieszczonych małych punktów przypominających ziarenka piasku. Nieregularny wzór powoduje, że kształty widoczne za szkłem są rozmyte, a ich kontury – nieostre i rozmazane. Jednocześnie ziarnisty ornament na powierzchni szkła sprawia, że pomieszczenia doświetlone są miękkim, rozproszonym światłem.

Dzięki delikatnemu i eleganckiemu ornamentowi doskonale sprawdza się w projektach oryginalnych elewacji i wnętrz obiektów, zapewniając użytkownikom poczucie komfortu i prywatności.

Pilkington Profilit Micro jest dostępny w licznych wariantach. Może w związku z tym spełniać różne wymagania, takie jak podwyższona ochrona przed słońcem, hałasem czy atakiem zewnętrznym. Wśród dostępnych rodzajów znajdują się m.in. szkło piaskowane, emaliowane, hartowane, zbrojone, szkło o pofalowanej powierzchni czy szkło o obniżonej zawartości żelaza.

Szkło o obniżonej zawartości żelaza, czyli Pilkington Profilit Micro OW zostało pozbawione charakterystycznego lekko zielonkawego zabarwienia, zapewniając w ten sposób większą przepuszczalność światła.

NSG Group to jeden z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych działając w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego. Pilkington w branży budowlanej to szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroka gama produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych.

Brak komentarzy: