wtorek, 27 listopada 2007

Osiedla bloków z bloczków budowane

Najważniejsze kryteria stawiane przez przyszłych lokatorów osiedlom na współczesnych blokowiskach to odpowiednia lokalizacja, czyli najlepiej w centrum miasta, ale pośród zieleni oraz bezpieczeństwo zapewnione mieszkańcom.

Dlatego miasta obrastają małymi, warownymi fortecami osiedli z atrakcyjnie dobranym tynkiem zewnętrznym. Tynk jest bardzo ważny, ponieważ ukrywa to, z czego wzniesiono bloki. Bo wydaje się, że dużej różnicy nie ma w tym, co jest pod tynkiem – byle materiał wytrzymał kilkadziesiąt lat.

Tymczasem życie w bloku toczy się na różne sposoby. Możemy w błogim spokoju oddawać się lekturze książek, słuchaniu muzyki, czy oglądaniu filmów. Możemy spotykać się z przyjaciółmi, czasami do późna, nie obawiając się tego, że pobudzimy nasze dzieci, śpiące w pokojach obok.
Czasami mieszkanie na nowym osiedlu staje się jednak małym piekłem. Chcąc, nie chcąc, wiemy nie tylko, jaki mecz ogląda sąsiad z prawej, ale jakie są jego i jego kolegów komentarze na temat gry ulubionej drużyny. Słyszymy, kiedy z przedszkola wracają dzieci sąsiadów z góry. Szybko też nauczymy się rozpoznawać po dźwięku silnika samochody parkujące w pobliżu i oby nie okazało się, że sąsiad jeździ piętnastoletnim dieslem... Spróbujmy za to sami się zachować nieco głośniej wraz ze znajomymi, którzy odwiedzą nas w sobotni wieczór. Kochani sąsiedzi zapukają i w ściany, i w drzwi.. Bo przecież wszystkim należy się chwila spokoju.

Tak więc stawiając warunki deweloperom pamiętamy o domofonach przed blokiem, ochroniarzu przed bramą, a nie o komforcie życia wewnątrz budynku. Kupując mieszkanie w bloku nie przewidujemy, że tajemnica tego, czy nasze codzienne życie będzie rajem, czy piekłem kryje się właśnie pod kolorowymi warstwami tynku. Do ścian wewnętrznych i zewnętrznych budynków można bowiem użyć najróżniejszych materiałów budowlanych. Nie wszystkie jednak zapewnią nam przyjemne i spokojne życie we własnym mieszkaniu.

Żeby zapewnić współczesnym budynkom wielorodzinnym pełen komfort, stawia się je przy pomocy wapienno-piaskowych bloków SILKA, które charakteryzuje doskonała izolacyjność akustyczna. Duża gęstość właściwa bloczków sprawia, że SILKA jest materiałem bardzo dobrze pochłaniającym dźwięk. Twoje mieszkanie może być oazą spokoju! Dzięki blokom SILKA nie będziesz musiał śledzić wraz z dziećmi sąsiadów zmian w trendach w muzyce popowej…
Czym jest SILKA? To najzdrowszy produkt budowlany, ponieważ składa się wyłącznie z naturalnych składników: piasku (90%), wapna (7%) i wody (3%).

Za sprawą swoich składników odznacza się najniższą promieniotwórczością naturalną ze wszystkich materiałów budowlanych. SILKA produkowana jest w klasach o wytrzymałości od 15-30 MPa. Umożliwia to wznoszenie budynków nawet do 12 kondygnacji bez konstrukcji szkieletowej - w praktyce oznacza to, że inwestorzy mogą ją wykorzystywać zarówno do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych. SILKA jest materiałem całkowicie niepalnym i zapewnia użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo przeciwpożarowe, co też jest olbrzymią zaletą w przypadku mieszkania w bloku.

Brak komentarzy: