piątek, 5 grudnia 2014

Aktywność fizyczna

Praca ekipy budowlanej to jedna z niewielu pozostałych aktywności zawodowej, której gwarantują naszemu organizmowi niezbędną ilość ruchu. Aktywność ruchowa organizmu człowieka to optymalna ilość ruchu niezbędna do rozwoju i zachowania zdrowia.

Prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych i metabolicznych uwarunkowany jest koniecznością zapewnienia organizmowi człowieka optymalnej lub przynajmniej minimalnej ilości ruchu.

Wykonawca budowlany, czyli inaczej robotnik budowlany to osoba świadcząca pracę najemną na terenie inwestycji budowlanej. Współcześnie stosowane w branży budowlanej technologie budowlane powodują, że nie jest to już ciężka praca fizyczna pod nadzorem, ale pełne precyzji działanie wykwalifikowanych ekip na placu budowy.

Wykonawca budowlany ma zapewnioną optymalną dla organizmu ilość ruchu w ciągu czasu pracy. Siedzący w tej chwili za komputerami powinni mu pozazdrościć i dbać o zapewnienie organizmowi niezbędnego ruchu.

Aktywność fizyczna okazuje się potrzebna choremu nawet podczas choroby, bo nierzadko wiąże się z jego dobrym samopoczuciem, niezbędnym podczas terapii – przeczytaj o aktywności fizycznej w nadciśnieniu tętniczym.

Brak komentarzy: