niedziela, 22 czerwca 2008

TORINO 011. Biography of a city

Wystawa poświęcona fizycznym, socjalnym i ekonomicznym zmianom miejskim Turynu od lat 80. aż do dziś.

28.06 (otwarcie wystawy) TURYN
12.10 (zamknięcie wystawy)

Cztery tematyczne plany podróży prowadzą gości przez wystawę, każdy poświęcony konkretnej powierzchni miasta: Mirafiori, Lingotto, historyczne centrum, the Spine. Kuratorami wystawy są Carlo Olmo i Arnaldo Bagnasco. Projekt został rozwinięty we współpracy z Urban Center Metropolitano, jednej z najbardziej czynnych i wykwalifikowanych organizacji o międzynarodowej sławie, która dąży do monitorowania i wspierania procesów zmian miejskich.

TORINO 011. Biografia miasta podejmuje działania w kieunku metamorfoz konkretnych przestrzeni a to wszystko z okazji zbliżającego się Kongresu UIA 2008 i 150-tej rocznicy zjednoczenia Włoch, jako wyraz rozwinięcia miejskiej kultury.

-Osady architektury z rozwarstwieniami społecznych i ekonomicznych wartości, zainteresowań, strategii czy symbolii, to fizyczne ślady zmieniającego się świata - wyjaśnia Carlo Olmo. Pokaz TORINO 011. Biografia miasta tłumaczy tę interpretację, jest hipotetycznym kluczem do architektury, kondensatorem czasów. To przypomnienie miejskich i politycznych zmian, które naznaczyły ostatnie dziesięć lat, zmieniając strukturę miasta. Wystawę można zwiedzać wewnątrz Officine Grandi Riparazioni - dawny warsztat państwowego przedsiębiorstwa kolejowego, który teraz został częściowo odnowiony i w końcu otwarty dla publicznego widoku, stąd jego status jako ważnego dla sztuki i kultury centrum.

Brak komentarzy: