wtorek, 28 sierpnia 2012

SILKA

Materiał budowlany SILKA jest popularnie nazywany cegłą wapienno-piaskową. Cegłę SILKA otrzymujemy na wskutek procesu zmieszania piasku kwarcowego (90%), wapna (7%) i wody (3%).

Na wskutek działaniaprzegrzanej pary wodnej - o temperaturze 200°C i przy zwiększonym ciśnieniu 16 atmosfer około 4÷7% krzemionki łączy się z wapnem tworząc nierozpuszczalne krzemiany wapnia.

Nowopowstałe związki wiążą znajdujące się w mieszance ziarna piasku, co wpływa na wysoką wytrzymałość gotowych wyrobów. Proces produkcji cegły SILKA w zakładach produkcyjnych Xella trwa obecnie niespełna 12 godzin.

Bloki wapienno-piaskowe SILKA charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką gęstością – od 1200 do 1800 kg/m3. Dlatego właśnie bloki SILKA są niezwykle wytrzymałe. Stosując SILKA możemy wznosić cieńsze ściany konstrukcyjne. Dotyczy to szczególnie budynków jednorodzinnych,

Wysoka gęstość gwarantuje także bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych SILKA doskonale sprawdzają się jako przegrody wewnętrzne zapewniające komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni.

Więcej informacji na temat SILKA.

Brak komentarzy: