poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Budowlanka w Łodzi

Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane dotyczące branży, opracowane przez Annę Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

Pozwolenia na budowę
Według danych GUS w ubiegłym roku w Polsce liczba pozwoleń na budowę w sektorze budownictwa mieszkaniowego wyniosła 174 929, w tym 57 proc. (98 934) w segmencie budownictwa jednorodzinnego.
W okresie styczeń-październik ubiegłego roku w województwie łódzkim wydano 8 192 takich dokumentów, co stanowi 6 proc. pozwoleń wydanych w tym okresie w całej Polsce.

Rozpoczęte budowy
W 2010 r. na terenie kraju rozpoczęto budowę 158 064 mieszkań – 55 proc. w budownictwie jednorodzinnym.
W województwie łódzkim przoduje budownictwo jednorodzinne – w tym sektorze w okresie styczeń-październik 2010 r. rozpoczęto ponad dwa razy więcej budów niż w budownictwie wielorodzinnym.

Mieszkania oddane do użytku
W ubiegłym roku w Polsce oddano do użytku 135 715 mieszkań, w tym ponad połowę w budownictwie jednorodzinnym.
W ciągu trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku mieszkańcy województwa łódzkiego mogli zamieszkać w 4 629 nowych domach jednorodzinnych i mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.

Przeciętna powierzchnia mieszkań
Przeciętna powierzchnia mieszań oddanych do użytku przez deweloperów w Polsce w okresie trzech pierwszych kwartałów 2010 wyniosła 66 m2, a w przypadku domów jednorodzinnych wybudowanych przez inwestorów indywidualnych: 146 m2.

W województwie łódzkim metraż ten jest średnio większy, odpowiednio o: 3,8 i 1,3 m2 niż w średnie wartości odnotowane w kraju.
Najwyższe wartości tych wskaźników odnotowano w tym okresie w przypadku mieszkań oddanych do użytku przez deweloperów w województwie śląskim, w którym powierzchnie były o 17,1 m2 większe niż przeciętne dla całej Polski, a w przypadku domów jednorodzinnych wybudowanych przez inwestorów indywidualnych w województwie pomorskim – o 9,9 m2 większe niż przeciętne dla całej Polski.

Miasteczko Akademii Murowania SILKA YTONG w dniach 13-14.04.2011 zawita w Łodzi, w Centrum Handlowym Port IKEA. Tymczasem poniżej relacja z Akademii Murowania na warszawskim MUREXPO.

Brak komentarzy: