wtorek, 5 kwietnia 2016

Poradnik do prac z keramzytem dla wykonawców budowlanych

Zespół Techniczny marki Leca® opracował nowe narzędzie ułatwiające realizację prac budowlanych, czyli Poradnik Wykonawcy. Szkoleniowa publikacja zawiera liczne informacje i porady, które ułatwią poprawne wykonanie izolacji i wypełnień podczas prac budowlanych w systemie Leca® KERAMZYT.

Keramzyt zyskuje coraz większą popularność, jako energooszczędny i ekologiczny materiał do budowy domów. Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, akustyczną i radiestezyjną, a także wysokim współczynnikiem paroprzepuszczalności. Jest więc idealnym elementem składowym ciepłego, przyjaznego domu. Jednak oprócz zastosowanego materiału, bardzo ważna dla komfortu termicznego budynku jest prawidłowe wykonanie prac budowlanych i odpowiednia izolacja.

Budynek energooszczędny jest obiektem, w którym łatwo kontrolować procesy cieplno-wilgotnościowe. Osiągnąć to możemy w budynku maksymalnie szczelnym, czyli bardzo dobrze izolowanym. Prawidłowe wykonanie tych zasadniczych dla ciepłego budynku prac, czyli izolacji i wypełnień w systemie Leca® KERAMZYT będzie teraz łatwiejsze dla firm wykonawczych, bo swoją pracę mogą oprzeć na informacjach zawartych w nowym Poradniku Wykonawcy.

Poradnik Wykonawcy liczy prawie 200 stron i zawiera 50 opisów typowych rozwiązań izolacyjnych w nowych i remontowanych budynkach. Zaprezentowane w książce przykłady dotyczą takich zastosowań, jak drenaż i ocieplenie piwnic, izolacja i odciążenie stropów, izolacja podłóg na gruncie, stropodachów, dachów zielonych oraz instalacji, a także geotechnika, rolnictwo i ogrodnictwo. W Poradniku Wykonawcy znajdziemy też przydatne instrukcje, jak przygotować lekki beton lub zaprawę ciepłochronną.

Sposób wykonania prac budowlanych przedstawiony jest w kolejnych krokach w odniesieniu do warstw występujących po sobie w przegrodzie. Dodatkowo każde rozwiązanie uzupełnione jest rysunkiem technicznym.

Wiele przykładów prezentowanych w Poradniku Wykonawcy wzbogaconych jest poradami eksperta i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi prac wykonawczych z zastosowaniem Leca® KERAMZYT.

Poradnik Wykonawcy ma poręczny format. Dzięki temu korzystanie z publikacji jest wygodne nawet podczas prac na budowie.

W opracowaniu Poradnik Wykonawcy Leca® KERAMZYT udokumentowana została część przykładowych rozwiązań budowlanych. Dużo więcej – bo aż ponad 330 przykładów – wraz z rysunkami CAD i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót można znaleźć na stronie www.lecakeramzyt.pl.

Brak komentarzy: