sobota, 8 listopada 2014

Półtora miliona wyświetleń filmów na kanale BudowanePL

BudowanePL na YouTube.pl to już ponad 300 filmów, których łączna liczba wyświetleń właśnie przekroczyła półtora miliona wyświetleń. Licznik kanału dowodzi niezbicie, że video stworzone przez Xella Polska jest istotnym i ciekawym elementem edukacyjnym branży budowlanej w Polsce.

Marketing video to narzędzie idealne dla branży budowlanej. Popularyzacja filmów wynika z ograniczeń, jakie wiążą się z prezentacją jednowymiarowego obrazu z procesu budowy domu. Budujemy przecież nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie, a to najlepiej dokumentują materiały video.

Xella Polska, producent materiałów budowlanych Silka, Ytong oraz Multipor od dawna docenia edukacyjną rolę filmów video. Dlatego przez ostatnie lata opublikowała w internecie setki filmów prezentujących najróżniejsze zagadnienia branży budowlanej.

Filmy przez kilka lat były publikowane w różnych miejscach w sieci, by od sierpnia 2009 zasilać kanał video BudowanePL w serwisie YouTube. To miejsce zostało podstawową platformą działań marketingu video Xella Polska.

Jesień 2014 okazała się kolejnym przełomem dla kanału filmów BudowanePL. Łączna liczba wyświetleń znajdujących się tam filmów przygotowanych i osadzonych przez Xella Polska przekroczyła półtora miliona.

- Dobierając tytuł i opis filmu dbaliśmy o to, żeby przybliżał one potencjalnym widzom poruszane przez nas zagadnienie – zauważa Monika Mychlewicz, Dyrektor Marketingu Xella Polska – Stawialiśmy jednak przede wszystkim na agregację filmów poprzez nasze strony internetowe. Tymczasem wartość merytoryczna naszych filmów spowodowała, że są one często sugerowane użytkownikom serwisu YouTube.pl oraz zajmują wysokie pozycje w wyszukiwarkach na słowa klucze związane z budownictwem.Na kanale regularnie pojawiają się nowe filmy, część z nich jest uporządkowana w kilkunastu, tematycznych playlistach.

Filmy na kanale BudowanePL prezentują proces wznoszenie budynków oraz konkretne zastosowania materiałów budowlanych Ytong, Silka oraz Multipor. Video tworzone jest z myślą o tych, którzy przymierzają się do budowy własnego domu oraz o tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zawodach związanych ze stale się rozwijającą branżą budowlaną.

Brak komentarzy: