czwartek, 13 grudnia 2012

Nowy YTONG - YTONG Forte

Producenci materiałów budowlanych pamiętają o tym, że nowoczesny materiał budowlany dedykowany na rynek w Polsce musi być wytrzymały i ciepły. Świadomość klientów wzrasta wraz z oczekiwaniami rynku. Xella wprowadziła więc do sprzedaży nowe bloczki betonu komórkowego YTONG Forte. Bloczki dostępne są w grubościach 24 cm i 36,5 cm. Co ciekawe, bloczek YTONG Forte zastąpi dotychczas produkowany i popularny bloczek YTONG odmiany PP2/0,4. Więcej informacji >>> o bloczkach YTONG Forte na stronie producenta.

Alternatywne rozwiązanie

YTONG Forte to bloczki odmiany PP2,5/0,4, które charakteryzują się identyczną izolacyjnością termiczną, jak dotychczas produkowana odmiana PP2/0,4. Jednocześnie nowy wyrób wykazuje się wyższą wytrzymałością na ściskanie (2,5 N/mm2).

Ciepła ściana

Bloczki YTONG Forte o grubości 36,5 cm dzięki swojej izolacyjności termicznej mogą służyć do wykonywania murów jednowarstwowych bez ocieplenia. Współczynnik przenikania ciepła ścian YTONG Forte 36,5 cm wynosi U = 0,29 W/(m2K).

Jednorodna ściana

Dzięki dokładności wymiarowej materiałów budowlanych Xella, ściany z elementów YTONG Forte muruje się na zaprawie do cienkich spoin SILKA-YTONG, podobnie, jak poprzednią wersję bloczków z betonu komórkowego odmiany PP2/0,4. YTONG Forte wchodzi w skład asortymentu systemowej technologii budowlanej z betonu komórkowego, uzupełnianej przez m.in. nadproża YTONG YN i YF, ocieplenie wieńca – płytki YTONG EDW oraz płyty stropowe YTONG. YTONG Forte w grubości 36,5 cm stanowi uzupełnienie oferty Xella Polska, będąc kolejnym produktem przeznaczonym do wnoszenia ścian jednowarstwowych obok elementów YTONG Energo.

Elementy YTONG Forte są dostępne w grubości 24 cm oraz 36,5 cm w sprzedaży na terenie całej Polski.

Brak komentarzy: