środa, 3 sierpnia 2011

Wieżowce w Warszawie - ponad 200 metrowe

W miejscu liceum Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater w Warszawie powstaną dwa ponaddwustumetrowe wieżowce - informuje Gazeta.pl. Warszawski ratusz wydał pierwsze zgody dla inwestycji. Krakowskie biuro projektów Kontrapunkt opracowało koncepcję warszawskich wieżowców.

Bliźniacze, smukłe i przeszklone wieżowce miałyby stanąć na działce o powierzchni niespełna 11,5 tys. m kw. u zbiegu Plater i Nowogrodzkiej. Mają mieć po 52 kondygnacje, czyli 218 metrów wysokości. Do tego pięć pięter podziemnych, na których m.in. znajdzie się parking na 1,8 tys. aut. W budynkach zmieściłoby się aż 78 tys. m kw. biur, prawie dwa razy tyle, co w najwyższym w Warszawie wieżowcu, dawnej siedzibie koncernu Daewoo (42 tys. m kw.).

Miejscy urzędnicy wydali właśnie decyzję o tzw. środowiskowych uwarunkowaniach realizacji tej inwestycji, czyli określili, co ma zrobić inwestor, żeby nie zaszkodzić przyrodzie. Nie postawiono żadnych zaporowych warunków, inwestora zobowiązano m.in. do tego, żeby przez trzy lata od powstania budynków dokładnie liczył, ile razy o szyby wieżowca rozbiją się ptaki.

Brak komentarzy: