piątek, 24 sierpnia 2018

Podłoga z izolacją akustyczną

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazywa zjawisko hałasu plagą naszych czasów i ostrzega przed jego negatywnymi skutkami. Hałas bardzo źle wpływa na nasze zdrowie fizyczne i na samopoczucie, bo sprzyja obniżeniu naszego nastroju oraz występowaniu rozdrażnienia, frustracji, złości, czy nawet agresji i lęku.

Często więc nieświadomie cenimy sobie ciszę, którą we współczesnym naszym życiu spotykamy coraz rzadziej. Również zadbać o ciszę jest coraz trudniej. Dlatego zarówno jako inwestorzy własnego domu jednorodzinnego, czy też jako osoby kupujące nowe mieszkanie w stanie deweloperskim lub remontujące własne gniazdo, stajemy przed odpowiedzią na bardzo ważne pytanie = jaką podłogę powinniśmy wykonać we własnym domu lub mieszkaniu? Jak się okazuje, powinniśmy zastanowić się dobrą chwilę nad prawidłowym wyborem rozwiązania podłogowego!

Bo wydaje się niektórym na pierwszy rzut oka, że prawidłowe zaprojektowanie, wybór i wykonanie poziomej przegrody, czyli podłogi spełniającej wszelkie oczekiwania domowników jest dość proste i stosunkowo łatwe. Czy na pewno tak właśnie jest z rozwiązaniami podłogowymi we współczesnych domach i mieszkaniach?

Zadaniem podłogi w niemal każdym wykonanym współcześnie obiekcie budowlanym jest stworzenie bezpiecznego, trwałego i funkcjonalnego wykończenia poziomych przegród. Ponadto, podłoga obok ścian, okazuje się w budynku najlepszym – bo najskuteczniejszym - narzędziem do walki z dobiegającym z zewnątrz hałasem o różnym natężeniu. Należy też wiedzieć, że ów często dokuczliwy hałas, który mniej lub bardziej skutecznie tłumiony jest w domu lub w mieszkaniu akustycznymi ścianami oraz akustyczną podłogą wywoływany jest dwoma różnymi typami dźwięków.

Pierwszym typem hałasu na który narażeni są domownicy, jest dźwięk powietrzny, znany nam jako popularny w miastach hałas przechodzący swobodnie pomiędzy pomieszczeniami pod postacią odgłosów głośnych okrzyków, czy też rozmów prowadzonych mocnym, niekiedy podniesionym tonem. Dźwięk powietrzny obejmuje również znany doskonale w miastach hałas spowodowany najróżniejszymi dźwiękami wydobywającymi się z mniejszych i większych głośników urządzeń audio.

Drugim typem izolowanego przez podłogi hałasu jest dźwięk uderzeniowy, znany też jako dźwięk materiałowy. Ma on miejsce, kiedy słyszymy przesuwanie mebli, stąpanie, odgłos kroków lub dźwięk biegania dochodzący z pomieszczeń znajdujących się piętro wyżej. Dźwięk materiałowy to przede wszystkim też głośne uderzenia przedmiotów o strop znajdujący się bezpośrednio nad naszymi głowami.

Jaką powinniśmy zastosować podłogę, chcąc dbać o należyty komfort akustyczny? Jak pokazuje praktyka, cienkowarstwowa podłoga w systemie weber.floor z zastosowaną nowoczesną izolacją akustyczną jest trwałym i praktycznym rozwiązaniem, dedykowanym budownictwu mieszkaniowemu.


Jak należy prawidłowo wykonać prace budowlane mające na celu stworzenie optymalnej, akustycznej podłogi cienkowarstwowej weber.floor? Obejrzyj prezentowane na powyższym filmie wykonanie podłogi w innowacyjnym systemie weber.floor. Krótkie, edukacyjne video Cienkowarstwowa podłoga z izolacją akustyczną w systemie weber.floor. Jaką podłogę wybrać? łatwo i przyjaźnie omawia zalety rozwiązania i etapy prawidłowego wykonania związanych z nim prac.

Zastosowane w filmowym przykładzie komponenty wchodzące w skład innowacyjnego systemu podłogowego weber.floor, to podkład podłogowy weber.floor 4310, siatka z włókna szklanego weber.floor 4945, mata akustyczna weber.floor 4955 oraz dylatacja obwodowa weber.floor 4960.

Więcej informacji o zastosowaniach poszczególnych produktów i całych systemów budowlano-remontowych Weber znajdziesz na stronie internetowej Saint Gobain Weber Polska oraz na kanale na YouTube prowadzonym przez Saint Gobain Weber Polska.

Brak komentarzy: