środa, 12 grudnia 2007

Miasta bez barier 2007

Od ponad trzech lat studenci architektury Politechniki Gdańskiej wcielają się w rolę osób niepełnosprawnych, odnajdują niedogodności architektury, z którymi ci stykają się na co dzień i szukają dróg ich rozwiązania.

Wystawa „Miasta bez barier 2007” – czynna w dniach 11-13 grudnia na politechnicznym Dziedzińcu Południowym – podsumowuje realizowany na Wydziale Architektury PG program „Projektowanie przestrzeni wspólnej”. Wystawie towarzyszy przedświąteczny kiermasz prac wykonanych przez niepełnosprawnych. Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek, 11 grudnia o godz. 12.15 na Dziedzińcu Południowym.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia i projekty wykonane przez studentów architektury podczas wiosennych warsztatów, które odbywały się w centrum Gdańska. Przebiegały pod hasłem „Dostępność miasta dla niepełnosprawnych turystów”. Jak sugeruje hasło przewodnie warsztatów większość zadań, które mieli wykonać studenci, polegało na sprawdzeniu dostępności dla osób niepełnosprawnych, obiektów zabytkowych i miejsc usługowych ­– mówi dr inż. arch. Marek Wysocki, inicjator warsztatów i wystawy „Miasta bez barier”, Wydział Architektury PG.

Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz różnego typu prac wykonanych przez niepełnosprawnych podczas warsztatów terapii zajęciowej. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby organizacji pozarządowych pomagającym osobom niepełnosprawnym. Podczas otwarcia wystawy wystąpił zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pelplina z przedstawieniem pt. „Miejsce”.

Wystawę, którą przygotował Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej można oglądać w dniach 11-13 grudnia 2007, w godz. 10.00-17.00, na Dziedzińcu Południowym Politechniki Gdańskiej.

Ekspozycja została przygotowana w ramach cyklu Politechnika Otwarta. Wystawa „Miasta bez barier 2007” i kiermasz przedświąteczny: 11-13 grudnia 2007, w godz. 10.00-17.00, Dziedziniec Południowy Politechniki Gdańskiej, ul. G. Narutowicza 11/12 w Gdańsku Wrzeszczu. Wstęp wolny.

Uwaga! Miejsce wystawy dostępne jest dla osób niepełnosprawnych.

Brak komentarzy: