czwartek, 22 lutego 2018

Systemy ociepleń budynków weber.therm

Elewacja stanowi zauważalny element powierzchni zewnętrznej ściany obiektu budowlanego. W skład elewacji wchodzą umieszczone w ścianie zewnętrznej okna i drzwi, jak też najróżniejsze, większe i mniejsze detale architektoniczne wyróżniające budynek i nadające mu charakteru. Ważną częścią składową elewacji domów w naszym klimacie jest ocieplenie budynku.

Popularnością wśród specjalistów polskiej branży budowlanej cieszą się innowacyjne systemy ociepleń weber.therm. Systemy weber.therm powstały z wykorzystaniem metody bezspoinowego ocieplania ścian budynków BSO (ETICS).

Metoda bezspoinowego ocieplania ścian budynków BSO oparta jest na odpowiednim umocowaniu warstwy izolacyjnej na powierzchni ściany zewnętrznej. Aplikowane na fasadzie płyty izolacyjne pokrywa się po ich przyklejeniu do ściany zabezpieczającą warstwą dedykowanej masy klejącej. Cienkowarstwowe wyprawy tynkarskie stanowią element wykończeniowy i zamykający elewację wykonaną zgodnie z metodą BSO.

Docieplenie ściany zewnętrznej systemem w metodzie BSO stanowi gwarancję wysokiej jakości i wydłużonej trwałości rozwiązania. Elewacje wykonane w BSO okazują się też znacznie tańsze w porównaniu z kosztami zakupu i wykonawstwa pozostałych, obecnie wdrażanych technologii dociepleń ścian zewnętrznych.

Weber opracował w ciągu 20 lat istnienia na polskim rynku liczne systemy ociepleniowe budynków. Produkty wchodzące w skład poszczególnych systemów dociepleń są aplikowane w oparciu o ich technologiczne właściwości. Najważniejsze w komponowaniu odpowiedniego systemu okazują się takie parametry stosowanych produktów, jak jego przyczepność międzywarstwowa, przenoszenia naprężeń termicznych oraz przepuszczalność pary wodnej. Ogromne znaczenie ma element zamykający elewację od zewnątrz, czyli tynk.

Innowacyjną i technologicznie zaawansowaną ofertą rozwiązań elewacyjnych w systemach weber.therm jest technologia hydrofilowa tynku weber.pas topdry AquaBalance.


Tynk AquaBalance odznacza i wyróżnia unikalna struktura znajdujących się na jego powierzchni mikrokanalików, służących do rozprowadzania wody w czasie deszczu lub mgły. Zwiększona dzięki temu powierzchnia parowania wody przyspiesza proces jej odparowywania. Elewacja z zastosowanym tynkiem hydrofilowym nie jest zagrożona zawilgoceniem i wynikającymi z tego zagrożeniami.

Brak komentarzy: