Sądzisz, że panujące latem wysokie temperatury są doskonałą pogodą dla zaległych prac remontowych? W takim razie poznaj zasady, które obowiązują podczas prac prowadzonych w trakcie letnich upałów. Pogoda taka wcale nie jest sprzyjająca robotom elewacyjnym, podłogowym, czy prowadzonym hydroizolacjom budynku. Jak więc należy prowadzić prace remontowe podczas upałów?
Prace elewacyjne zdecydowanie lepiej latem prowadzić w cieniu niż bezpośrednio z padającymi na ścianę obiektu promieniami słonecznymi. Dlatego remont elewacji latem zaczyna się wraz ze wschodem słońca i to na fasadzie budynku znajdującej się od strony wschodniej. Wykonujemy remont dokładnie tak, żeby udało się przeprowadzić prace na danym fragmencie ściany przed nadchodzącymi na niego promieniami słonecznymi.
Pamiętaj, że w jeśli temperatura przekroczy w 25 C, to tynkowanie ścian nie jest wtedy wskazane. Klejenie i szpachlowanie nie powinno być prowadzone zaś kiedy temperatura w cieniu wyniesie 30 C.
Jeśli materiał budowlany do remontu podłóg znajduje się w workach, to w czasie upałów nie trzymamy go narażonego na promienie słoneczne, ale umieszczamy w zacienionej i chłodnej części budynku. W miejscu prac podłogowych zasłaniamy otwory ciemną folią.
Podłogi i posadzki również w czasie letnim kładziemy wcześnie, prace najlepiej rozpocząć między godziną 4:00 lub 5:00 rano. Wówczas podłoże na którym prowadzony jest remont ma najniższą temperaturę w ciągu doby.
Remont podłóg podczas upalnych dni wymaga większej liczby wykonawców, prace trzeba wykonywać szybciej przez skrócony czas obróbki.
Jeśli po położonym podkładzie samopoziomującym można chodzić, to jego powierzchnię podczas upałów powinniśmy zabezpieczyć przed zbyt szybkim wysychaniem. Doskonale się do tego nadają preparaty pielęgnacyjne typu weber.floor HB protect. W przypadku tradycyjnych jastrychów, pielęgnację należy rozpocząć tak szybko, jak to tylko możliwe.
Podczas niezwykle wysokich temperatur, pielęgnacja dotyczy nawet fragmentów podłóg położonych przed pełnym związaniem. Odpowiednim do tego produktem jest właśnie weber.floor HB protect.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz