Czy naprawdę jest obiektem uwielbienia branży budowlanej? Na pewno beton jest popularnym w budownictwie kompozytem. Łatwe zastosowanie oraz jego wytrzymałość, trwałość i odporność na korozję plasują go jako najpowszechniejszy materiał budowlany na rynku. Tworzy się go z kilku elementów składowych, a podstawowe cechy posiada dzięki hydratacji cementu, będącego ważną częścią betonu.
Beton wynaleziono w starożytnej Asyrii. Popularyzował się bardzo dynamicznie stając się często stosowanym materiałem budowlanym w starożytnym Rzymie. Tamtejsi mistrzowie sztuki budowlanej używali jako zaprawę pucolanę z popiołów wulkanicznych. Najważniejszym elementem składowym pucolany jest krzemionka w czystej formie mikroskopijnych ziaren. Pucolana doskonale wiąże wapno nawet w niesprzyjających takiej reakcji warunkach.
Od tamtych czasów beton spopularyzował się na całym świecie. Obecnie najpopularniejszą formę betonu tworzy się za sprawą prostego procesu wiązania i stwardnienia mieszanki, w której skład wchodzą spoiwo, kruszywo, woda oraz najróżniejsze dodatki, podnoszące jego jakość. W mieszance betonowej spoiwo stanowi cement, a kruszywo do produkcji betonu to żwir, piasek lub keramzyt.
Jeśli chcemy otrzymać wytrzymałą konstrukcję wykonaną z betonu cementowego, to przede wszystkim powinniśmy ustalić niezbędne dla obiektu wymagania techniczne, które musi beton zapewnić. Cechy betonu w dużym stopniu uzależnione są od jego porowatości. Beton nie jest odporny na czynniki atmosferyczne, spękania, zarysowania, czy mechaniczne uszkodzenia.
Poważnym wyzwaniem branży budowlanej jest zabezpieczenie obiektu budowlanego przed Zagrożeniem ze strony wody, w tym wilgoci. Konstrukcyjne fragmenty podziemne narażone są bezustannie na działanie wody, a z kolei elementy nadziemne ulegają okresowemu wpływowi wody. Beton nie radzi sobie z wodą gruntową, w postaci opadów deszczu i śniegu oraz z wilgocią Wykonane z betonu elementy obiektu budowlanego, czyli chody i tarasy mogą ulec korozji. Elementy betonowe w pomieszczeniach ulegają z kolei uszkodzeniom mechanicznym.
Nie ma jednak żadnego znaczenia, czy korozję betonu powoduje wilgoć czy uderzenia. W trosce o funkcje obiektu budowlanego potrzebne są różnego rodzaju formy zabezpieczenia betonu i naprawy betonu. O beton musimy zadbać!
Dlatego w swojej ofercie Weber oferuje klientom wyspecjalizowane systemy do naprawy betonu, jak i skuteczne w konkretnym zastosowaniu produkty - jednokomponentowe powłoki ochronne, zaprawy naprawcze i warstwy szczepne, płyny i preparaty gruntujące, żywice iniekcyjne i żywice na bazie epoksydu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz